Üretim ve Sertifikalar

Organik Tarım


Organik olarak üretilen ürünler doğa ve canlılara dost üretim şekliyle üretilen ürünlerdir. Organik tarım üretim sisteminde sağlığa ve doğaya zararlı kimyasallar kullanılmaz, bunun yerine organik mevzuatlarla uygunluğuna onay verilmiş maddeler, yeşil gübreleme ve biyolojik mücadele yöntemleri uygulanır. Organik olarak üretilen ürünlerin tüm üretim ve satış aşamaları onaylı ve akredite kontrol ve sertifikasyon kuruluşlarınca kontrol edilerek uygunluğu sertifikalandırılır. Böylece çiftlikten tüketiciye besin değeri yüksek olan organik ürünler güvenilir şekilde sofralarımızda yer bulur.
Organik ürünlerin tüm aşamaları denetlenmeli ve belgelendirilmelidir, sertifikasız hiç bir ürün organik (ekolojik, biyolojik) adı altında üretilemez, satılamaz. Kontrol ve Sertifikasyon organik tarımın temel esaslarından biri olup, yetiştirilen ürünlerin organik normlara uygun olarak üretildiğini, işlendiğini ve paketlendiğini garantilemektedir.

Minerva Tarım Ürünleri Pazarlama bünyesinde bulunan zeytinlik arazilerimizde  2015 yılından itibaren organik tarım uygulamaları yapmaktayız. Yapmış olduğumuz uygulamaları sertifikasyon sürecine sokmak için 2017 yılında başvurumuzu yaptık ve arazilerimizi Organik Tarım denetimine açtık. Sertifikasyon sürecimiz halen devam etmektedir.


Organik Tarım Sertifikası

minoliv_organik_tarim_sertifikasi

Erken Hasat Sızma Zeytinyağı Biofenol Test Raporu

test1

Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı (Olgun Hasat) Biofenol Test Raporu

test