Hakkımızda

MinOliva Naturel Sızma Zeytinyağı

  • MinOliva Naturel markası, zeytinyağı markası olarak Minerva Tarım Ürünleri Pazarlama adına tescil ettirilmiştir.
  • Firmamız, 2015 yılında Vakıflar Genel Müdürlüğünden uzun dönem için kiralamış olduğu zeytinliklerde,  organik tarım ile Memecik zeytinleri yetiştirmektedir.
  • Doğanın tüm saflığını içeren zeytinyağımız, soğuk sıkım tekniği ile üretilmektedir.
  • Elde ettiğimiz ürünlerin büyük bir bölümü toptan olarak kaliteli zeytinyağı kullanmak isteyen restoran zincirlerine satılmaktadır.
  • Parakende satış mağazamız bulunmamaktadır. Bununla birlikte, ürünlerimize ulaşmak isteyen müşterilerimiz için, on-line satış mağzamız minoliva.com.tr hizmetinizdedir.

Zeytinliklerimiz

Zeytinliklerimiz, Aydın İlinin Cin Cin ve Tığlılar köyleri sınırları içerisinde, Batı Menteşe Dağları’nda 600 ile 900 metre yükseklikler arasında yer almaktadır. Zeytinlik arazilerimizde organik tarım yapılmaktadır

Zeytin Ağaçlarımız

Zeytinliklerimizde yaklaşık 3500 yetişkin zeytin ağaçı bulunmaktadır ve yaşları 50 ile 1500 araında olduğu tahmin edilen zeytin ağaçlarının %99 unu Memecik türü zeytin ağacı oluşturmaktadır.

Zeytin Hasadı

Zeytinliklerimizin tamamı Batı Menteşe Dağları’nın Menderes Ovası’na bakan yamaçlarında yer almaktadır. Dolayısı ile, dağlık arazi koşullarında zeytinlerin hasadı, yoğun insan gücü kullanılarak, geleneksel yöntemlerle yapılmaktadır. 

Toplanan zeytinler kasalarda yağhanelere sevk edilerek aynı gün içerisinde kontüni sistem makinelerde soğuk sıkım tekniği ile sıkılmaktadır.

Memecik Zeytini ve Zeytinyağı

Memecik zeytininden elde edilen zeytinyağı, koyu yeşilimsi/sarı renkte, sert/orta-yoğun meyvemsi tatta, turunç, portakal, badem, çimen ve defne aromalarının eşlik ettiği zengin duyusal özelliklere sahiptir. Yoğun antioksidan bileşenler genizde keskin olmayan, hafif yanma hissi uyandırır. Memecik’in damağı yormayan hafif bir acısı vardır. Memecik zeytini α-tokoferol (E Vitamini) ve fenoller açısından oldukça zengindir. Anti-oksidan ve besleyici özellikleri nedeniyle insan sağlığı açısından çok değerlidir.

MinOliva Zeytinyağı

Depolama

Organik zeytinlerimizden elde edilen Soğuk Sıkım Natürel Sızma Zeytinyağı modern depolama tesisimizde depolanmaktadır. Paslanmaz krom tanklarımız, uzun süreli zeytinyağı depolama için nitrojen gazı doldurulabilecek şekilde imal edilmiştir. Bu sayede zeytinyağımız okside olmadan en az 2 yıl korunabilmektedir.

Dolum

Yarı otomatik dolum makinesi ile, 250 ml. ile 20 L. arasındaki şişe/kutulara dolum yapabiliyoruz.

Ürünlerimiz, sizden talep geldikçe ambalajına doldurulup, adresinize kargo ile gönderilmektedir. 

MinOliva TV8 Şehirde Yaşam Programında