Hakkımızda

MinOliva Naturel Sızma Zeytinyağı

  • MinOliva Naturel markası, zeytinyağı markası olarak Minerva Tarım Ürünleri Pazarlama adına tescil ettirilmiştir.
  • Firmamız, 2015 yılında Vakıflar Genel Müdürlüğünden uzun dönem için kiralamış olduğu zeytinliklerde,  organik tarım ile Memecik zeytinleri yetiştirmektedir.
  • Doğanın tüm saflığını içeren zeytinyağımız, soğuk sıkım tekniği ile üretilmektedir.
  • Elde ettiğimiz ürünlerin büyük bir bölümü toptan olarak kaliteli zeytinyağı kullanmak isteyen restoran zincirlerine satılmaktadır.
  • Parakende satış mağazamız bulunmamaktadır. Ancak ürünlerimize ulaşmak isteyen müşterilerimiz için, on-line satış mağzamız minoliva.com.tr hizmetinizdedir.

Zeytinliklerimiz

Zeytinliklerimiz, Aydın İlinin Cin Cin ve Tığlılar köyleri sınırları içerisinde, Batı Menteşe Dağları’nda 600 ile 900 metre arasında yer almaktadır. Zeytinlik arazilerimizde organik tarım yapılmaktadır


Zeytin Ağaçlarımız

Zeytinliklerimizde yaklaşık 3500 yetişkin zeytin ağaçı bulunmaktadır. Yaşları 50 ile 1500 araında olduğu tahmin edilen zeytin ağaçlarının %99 unu Memecik türü zeytin ağacı oluşturmaktadır.


Zeytin Hasadı

Zeytinliklerimizin tamamı Batı Menteşe Dağları’nın Menderes Ovası’na bakan yamaçlarında yer almaktadır. 

Dağlık arazi koşullarında, tamamıyla organik olarak yetiştirilen zeytinlerin hasadı, yoğun insan gücü kullanılarak, geleneksel yöntemlerle yapılmaktadır. 

Toplanan zeytinler kasalarda yağhanelere sevk edilerek aynı gün içerisinde kontüni sistem makinelerde soğuk sıkım olarak sıkılmaktadır.


Memecik Zeytini ve Zeytinyağı

Memecik zeytininden elde edilen zeytinyağı, koyu yeşilimsi/sarı renkte, sert/orta-yoğun meyvemsi tatta, turunç, portakal, badem, çimen ve defne aromalarının eşlik ettiği zengin duyusal özelliklere sahiptir. Yoğun antioksidan bileşenler genizde keskin olmayan, hafif yanma hissi uyandırır. Memecik’in damağı yormayan hafif bir acısı vardır. Memecik zeytini α-tokoferol (E Vitamini) ve fenoller açısından oldukça zengindir. Anti-oksidan ve besleyici özellikleri nedeniyle insan sağlığı açısından çok değerlidir.


MinOliva ZeytinyağıDolum

Ürünlerimiz, sizden talep geldikçe ambalajına doldurulup, adresinize kargo ile gönderilmektedir. 

Yarı otomatik dolum makinesi ile, 250 ml. ile 20 L. arasındaki şişe/kutulara dolum yapabiliyoruz.


MinOliva TV8 Şehirde Yaşam Programında